Home / Lajme / Maqedoni / Zvicër, rrahje midis të rinjve shqiptarë, një i plagosur

Zvicër, rrahje midis të rinjve shqiptarë, një i plagosur

14 nëntor-Ai ka pësuar si pjesëmarrës i një grupi që ishte përfshirë në konflikt. Autoritetet policore zvicerane kanë zbardhur rastin, ndërsa dorasi që ka therrur Emran.A është Artan H, shtetas i Zvicrës me origjinë nga Kosova.

Një zënkë masive ka shpërthyer midis dy grupeve të të rinjëve shqiptarë në Soloturn të Zvicrës, me ç`rast njëri prej tyre ka përfunduar i plagosur rëndë me thikë. Viktima që ka pësuar lëndimin është Emran.A, shqiptarë nga Maqedonia me qëndrim në Zvicër.

Ai ka pësuar si pjesëmarrës i një grupi që ishte përfshirë në konflikt. Autoritetet policore zvicerane kanë zbardhur rastin, ndërsa dorasi që ka therrur Emran.A është Artan H, shtetas i Zvicrës me origjinë nga Kosova.

Ndaj tij është shqiptuar masa e paraburgimit prej shtatë ditëve, dhe se ndaj tij është ngritur aktakuzë për tentim vrasje. Bëhet e ditur se Artan Hoti punonte si nxënës në zyrën komunale për tatimet. Për shkak të kësaj vepre, Artan Hoti humb të drejtën për të punuar prap në këtë komunë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *