Home / Lajme / Maqedoni / Ahmeti u takua me ministrin e Jashtëm turk, Davutogllu

Ahmeti u takua me ministrin e Jashtëm turk, Davutogllu

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti dje ka takuar ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë Ahmet Davutogllu, me të cilin diskutuan për marrëdhëniet e mira ndërmjet dy vendeve, integrimin e rajonit në NATO dhe BE, investimet e drejtpërdrejta, si dhe situatën politike në vend dhe rajon.

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti dje ka takuar ministrin e Punëve të Jashtme të Turqisë Ahmet Davutogllu, me të cilin diskutuan për marrëdhëniet e mira ndërmjet dy vendeve, integrimin e rajonit në NATO dhe BE, investimet e drejtpërdrejta, si dhe situatën politike në vend dhe rajon.

Ahmeti pas takimit ka shoqëruar shefin e diplomacisë turke Ahmet Davutogllu në ceremoninë e ndarjes së titullit Honoris Causa për të nga ana e Univerzitetit Shtetëror të Tetovës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *