Home / Sport / Behrami dëshiron titullin e Serie A

Behrami dëshiron titullin e Serie A

Mesfushori i Napolit, Valon Behrami, është duke zhvilluar stinorin më të mirë të karrierës së tij, ndërsa mendon se skuadra e tij është në garë për ta fituar kampionatin.

Mesfushori shqiptar me pasaportë zvicerane është në rrugë të mirë që ta fitojë një titull të madh në karrierën e tij, atë të Serie A. Megjithatë, ai thotë se konkurrenca është e fortë dhe se përveç Juventusit, ata duhet të kenë kujdes edhe nga skuadrat tjera.

“Gara nuk është vetëm mes Juventusit dhe Napolit. Fiorentina është duke luajtur shumë mirë, ndërsa aty janë edhe Interi dhe Lazio gjithashtu. Kampionati është i hapur dhe nuk është vetëm një skuadër që mund ta rivalizojë Juventusin”.

”Vazhdimësia do të bëjë diferencën këtë stinor”, ka deklaruar Behrami për Sky Sport Italia.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *