Home / Sport / Berlusconi: Jam presidenti më i suksesshëm në histori të futbollit

Berlusconi: Jam presidenti më i suksesshëm në histori të futbollit

Presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, ka deklaruar se asnjë homolog i tij nuk e ka përjetuar suksesin që ka arritur me Rossonerët.

Ish-kryeministri i Italisë e mori klubin në vitin 1986 dhe që atëherë, Milani, mes tjerash, e ka fituar pesë herë Ligën e Kampionëve dhe tetë herë titullin e Italisë.

“Përvoja ime si president është akoma e rëndësishme, jam presidenti më i suksesshëm në histori të futbollit”, ka deklaruar 76-vjeçari për La Gazzetta dello Sport.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *