Home / Lajme / Kronika e zezë / Deri kur Tetova me keto kushte

Deri kur Tetova me keto kushte

Deri kur Tetova me keto kushte.

Le te sherbej ky artikull si nje sinjal per ata qe kan verdiktin e popullit ,si dhe ata qe drejtojn klubet ne fjale se tashme gjendja eshte alarmante edhe ne shtet afrikane nuk besoj se mbretron kjo gjendje.Te mos jen ne gjendje nje stadium ndihmes te sanohet dhe mirémbahet aty ku ushtrojn per cdo dite me qindra te rinje ,apo te mos jen ne gjendje nje stadiumi ti krijojm kushte optimale ,nje qyteti ku per cdo vit ka 1 apo 2 ekipe qe garojn ne gara europjane kjo eshte e patoerueshme dhe e turpshme.Separi e kisha lutur kryetarin e komunes ,pastaj perfaqsuesit tane ne qeveri,ne federaten e fudbollit si dhe drejtuesit e ekipeve qe urgjentishte te ulen qe te arrin nje mirkuptim dhe secili te jep kontributin e vet dhe te fillohet qe tani me rregullimin si te stadiumit ndihmes ,si te atij qendror .Perderisa edhe fshatrat maqedonase posedojn stadiume te mira eshte mekat qe nje qytet si Tetova me gjithe ato ekipe ne ligen e pare me gjithe ata te rinje me elan dhe talent per fudboll ti lem pa perkujdesje .Te kerkohet neser vota duke mashtruar per gjera te medhaja dhe nga ana tjeter nuk mund te krijojn kushte per nje stadium qe me nje investim fare te vogel krijon kushte optimale ,do te thot qe mashtrimi ska kufi.

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *