Home / Lajme / Maqedoni / Disa aksidente në autostradën Gostivar – Tetovë

Disa aksidente në autostradën Gostivar – Tetovë

Disa aksidente janë regjistruar sot në orët e para të mëngjesit në autostradën Gostivar – Tetovë.

Sipas MPB, shkaqet e aksidenteve kanë qenë mjegulla e dendur dhe ngricat në rrugë, që shkaktuan rrëshqitjen e makinave.

SPB në Tetovë informoi sot se më keq kanë kaluar tre udhëtar në një makinë të tipit “Volksfagen Tuareg”, të cilët kanë marrë lëndime dhe janë shtrirë për mjekim në Spitalin e Tetovës.

Mjegulla e dendur dhe ngricat kanë rënduar komunikacionin edhe në autostradën Shkup – Gostivar.

Gjithashtu lexo

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *