Home / Sport / Fitojnë Lazio dhe Roma

Fitojnë Lazio dhe Roma

Lazio ka shënuar fitore me rezultat 2-1 ndaj Parmës në Olimpico, përderisa të njëjtën gjë e bëri edhe Roma në udhëtim te Siena me rezultat 3-1.

Biava zhbllokoi rezultatin për 1-0, ndërsa golin e dytë të Lazios në këtë takim e shënoi Miroslav Klose (34’). Parma e shënoi një gol në pjesën e dytë, por që nuk kishte vlerë.

Roma ishte në disavantazh pas pjesës së parë ndaj Sienës, por golin e shënuar nga Neto (25’), Giallorosët arritën ta neutralizojnë në pjesën e dytë.

Matia Destro realizoi në minutën e 63-të për 1-1, ndërsa Simone Perotta iu rikthye golave kur i dha epërsinë ekipit të tij në minutën e 86-të.

Destro e shënoi edhe një gol në minutat shtesë për rezultatin përfundimtar dhe fitoren e Romës për 3-1.

Me këtë fitore Roma ngjitet në kuotën e 26 pikëve në vendine gjashtë, përderisa Lazio është në vendin e këtërt me 29 pikë, dy më pak se Interi në vendin e tretë.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *