Home / Lajme / Maqedoni / Hiqet ndalesa për kamionë Mavrovë-Dibër

Hiqet ndalesa për kamionë Mavrovë-Dibër

Ndalesa për komunikacion të automjeteve të rënda transportuese në rrugën Mavrovë-Dibër është hequr në mëngjesin e sotëm në orën 9 e 15 minuta, kumtoi Lidhja Auto Moto e Maqedonisë (LAMM).

Ndalesa aktive për kamionë ka edhe grykën malore Strazhë, Dibër-Strugë, Tetovë-Kodër të Diellit, ku ndalesa vlen edhe për autobusët dhe aksin rrugor Kërçovë-Makedonski Brod-Prilep.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *