Home / Lajme / Maqedoni / Incidente të dhundshme nëpër Shkup

Incidente të dhundshme nëpër Shkup

Nëpër rrugët e Shkupit janë regjistruar disa incidente sot midis përkrahëve të pozitës dhe opozitës.

MPB ka informuar për incidentet, por lajmërimet kanë pasuar edhe nga opozita. Në orët e para të mëngjesit ka pasur disa incidente dhe përleshje midis dy grupeve, ku janë hedhur gurë dhe gjesende të forta. MPB ka raportuar për plagosjen e disa personave.

Tensionet janë regjistruar kryesisht në pjesën qendrore të Shkupit, ku partitë politike maqedonase bën thirrje për protesta. Në disa akse rrugore janë shtuar forcat e policisë, ndërsa prania më e shtuar dhe në gjendje gatishmërie është në pjesën para Parlamentit dhe rrugët që çojnë drejt këtij institucioni. (INA)

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *