Home / Sport / Interi u rikthehet fitoreve

Interi u rikthehet fitoreve

Interi ka arritur të shënojë fitore pas tri ndeshjeve, pasi Nerazzurët kanë mposhtur Palermon në shtëpi me rezultat minimal 1-0.

Interi dominoi gjatë gjithë takimin. Pereira startoi në vend të Nagatomos, ndërsa në sulm ishte Coutinho para Palacios dhe Militos.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, përkundër rasteve të shumta të Interit, pasi edhe portieri shqiptar Samir Handanovic ishte në formë të lartë.

Në pjesën e dytë Interi përsëri dominoi, por kur në lojë u inkuadruan Guarin dhe Nagatomo, zi-kaltrit ndezën motorët.

Pas një vrapimi me top të Ranochias, ishte ky i fundit ai që harkoi bukur në zonë, top të cilin e devijoi Santiago Garcia për të shënuar autogol në portën e Samir Ujkanit (74’).

Deri në fund Palermo nuk pati cilësi për ta sulmuar Interin, përderisa Nerazzurët kërkonin të dyfishonin eprësinë e tyre, por pa sukses.

Me këtë fitore Interi ngjitet në vendin e tretë me 31 pikë, katër pikë më pak se lideri Juventus dhe dy pikë më pak se sa Napoli që është në vendin e dytë.

Interi pret në San Siro fundjavën e ardhshme Napolin, në derbin e madh të drejtpërdrejt për titull në Serie A.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *