Home / Lajme / Maqedoni / Intervistë e m nistres së Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska për Radion Evropa e Lirë

Intervistë e m nistres së Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska për Radion Evropa e Lirë

16 dhjetor-
Sipas saj, në opinion ekzistojnë tentime, para së gjithash, nga politikanë nga opozita, në mungesë të argumenteve, dhe të ofertës konkrete të qytetarëve, me çdo çmim të tentojnë të tregojnë fotografi të keqe për Republikën e Maqedonisë, para opinionit vendor dhe para atij ndërkombëtar.

Konsideroj se jashtëzakonisht është e panevojshme dhe e paqëndrueshme që disa politikanë të tentojnë ta ndërtojnë rejtingun personal apo rejtingun e partisë së tyre përmes improvizimit dhe spekulimeve lidhur me sigurinë e Republikës së Maqedonisë apo madje më shumë përmes tentimeve që të prishen marrëdhëniet ndëretnike, deklaroi ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska në intervistën javore të Radios Evropa e Lirë.

Sipas saj, në opinion ekzistojnë tentime, para së gjithash, nga politikanë nga opozita, në mungesë të argumenteve, dhe të ofertës konkrete të qytetarëve, me çdo çmim të tentojnë të tregojnë fotografi të keqe për Republikën e Maqedonisë, para opinionit vendor dhe para atij ndërkombëtar.

Ministrja shtoi se nuk pohojnë se në shoqëri nuk ka probleme. “Është iluzore të pohohet një gjë e tillë, për shkak se të gjithë ne dhe si qytetarë para së gjithash jemi dëshmitarë të problemeve nga lloji i ndryshëm që paraqiten në shoqëri, megjithatë, ajo që është relativisht se ka trend të uljes, gjejgësosht trendi është negativ, që do të thotë se situatat po përmirosihen”, deklaroi ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska në intervistën për Radion Evropa e Lirë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *