Home / Sport / Kaka nuk largohet në janar

Kaka nuk largohet në janar

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, nuk beson se Kaka do të largohet në afatin e ardhshëm kalimtar.

Është spekuluar se Corinthians dhe New York Red Bulls janë destinacionet e mundshme të brazilianit, por edhe pse e mban në bankën rezervë, strategu portugez thotë se dëshiron që 30-vjeçari të qëndrojë në Bernabeu.

“Nuk mendoj se do të bëjmë diçka në janar, ndërsa nuk mendoj që Kaka do të largohet. Nëse ai qëndron, është mirë për skuadrën”, ka thënë Mourinho në një konferencë për media.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *