Home / Sport / Kryendeshja gjermane, pa fitues

Kryendeshja gjermane, pa fitues

Lideri i Bundesligas, Bayern Munich, ka luajtur baras, 1-1, kundër kampionit në fuqi, Borussia Dortmund, në ndeshjen që u zhvillua në Allianz Arena.

Gjysma e parë përfundoi pa gola, ndërsa të dyja skuadrat shënuan nga një herë në pjesën e dytë.

Një reagim i mrekullueshëm i Toni Kroos, solli epërsinë e bavarezëve (67’). Asistimi ishte i Thomas Mueller.

Mirëpo, aty ishte Mario Goetze për ta barazuar rezultatin (74’).

Pas javës së 15-të, Bayern Munichu është në krye të Bundesligas me tetë pikë më shumë se përcjellësi i parë, Bayer Leverkusen dhe 11-të më shumë se Borussia Dortmund që gjendet në vend të tretë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *