Home / Sport / Leo Messi 84 gola – Gerd Mueller 85 gola

Leo Messi 84 gola – Gerd Mueller 85 gola

Në ndeshjen kundër Athletic Bilbaos, Lionel Messi, ka arritur shifrën prej 84 golash të shënuar brenda vitit 2012.

25-vjeçari shënoi dy herë në takimin që Blaugranët e fituan me rezultat 5-1, ndërsa këta ishin golat 83 dhe 84, të cilët argjentinasi i ka shënuar këtë vit me klubin dhe përfaqësuesen.

SuperMessi tashmë është vetëm një gol larg rekordit të legjendës Gerd Mueller, i cili në vitin 1972 shënoi 85 gola me Bayern Munichun dhe Gjermaninë.

Barcelona do të zhvillojë edhe pesë ndeshje deri më 31 dhjetor 2012, ashtu që pritet që Messi ta tejkalojë edhe rekordin e legjendës gjermane

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *