Home / Lajme / Maqedoni / LSDM largohet nga debati në kuvend

LSDM largohet nga debati në kuvend

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot u mbajt takim koordinuese në të cilin nuk mori pjesë koordinuesi i grupit të deputetëve të LSDM-së.

Në takim, siç theksojnë nga kabineti i kryetarit të Kuvendit, morën pjesë Trajko Veljanovski, nënkryetarët dhe koordinuesit e grupeve të deputeteve përveç koordinuesit të LSDM-së, siç e bën këtë prej para shtatë muajsh.

-Me këtë, ai sërish tregon mosrespekt të nenit 24 nga Ligji për Kuvenden e Republikës së Maqedonisë, në të cilin është paraparë dialogu politik në Parlament. Është e dukshme që pjesëmarrja e tij në takimet koordinuese javën e kaluar si koordinator i partisë më të madhe opozitare në Kuvend është dedikuese: përmes ultimatumit dhe shantazhit të fitohet alibi për shkaktimin e kaosit, mosrespektimi të institucioneve dhe keqpërdorimin e qytetarëve dhe rrugëve për skenat dhe interesat e tyre të ngushta partiake, thuhet në njoftimin e kabinetit të kryetarit të Kuvendit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *