Home / Lajme / Maqedoni / Lustratorët nxorën edhe dy spiun

Lustratorët nxorën edhe dy spiun

Nga Komisioni për verifikimin e fakteve, është lustruar ish shef të njësitit të Tretë në Shërbimin për siguri shtetërore Ivan Babamovskin, ku thuhet se ai ka dhënë urdhra për ndjekje, përgjim të qytetarëve, dhe ka ndërmarrë masa të ndryshme taktiko-teknike kundër personave të cilët kanë qenë në interes të Sigurimit shtetëror.

Komisioni gjithashtu ka publikuar se Trajan Petrovski, ish shef i sigurimit shtetëror kurse më vonë ambasador i Maqedonisë në Turqi, për të cilin Komisioni ka njoftuar se ai ka qenë i kyçur në diplomaci, ka qenë agjent i Drejtorisë për siguri dhe kundërzbulim.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *