Home / Sport / Marotta: Juve nuk është në kërkim të Drogbas

Marotta: Juve nuk është në kërkim të Drogbas

Menaxheri gjeneral i Juventusit, Beppe Marotta, ka përgënjeshtruar njoftimet se Zonja e Vjetër është e gatshme ta transferojë Didier Drogban në afatin kalimtar të janarit.

Bianconerët janë në kërkim të një qendërsulmuesi klasi, ndërsa është spekuluar se lojtari i Shanghai Shenhua do të kthehet në Evropë për të luajtur me klubin nga Torino.

“Drogba? Nuk e di se kush e ka shpikur këtë ide, por ne nuk kemi pasur kurrfarë kontakti, pjesërisht sepse ai do të luajë në Kupën e Kombeve të Afrikës dhe se nuk është në dispozicion për një kohë të gjatë”.

“Pas shitjes së Lucios dhe lëndimit të Chiellinit, jemi në kërkim të një lojtari defensiv”, ka deklaruar Marotta për Sky Sport Italia.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *