Home / Sport / Mourinho: Nuk kam kohë për Topin e Artë

Mourinho: Nuk kam kohë për Topin e Artë

Trajneri portugez, Jose Mourinho, ka thënë se ai nuk ka kohë që të mendojë për Topin e Artë, pasi ka shumë ndeshje të rëndësishme me ekipin e tij para vetes.

Mourinho është nominuar ndër tre finalistët për të fituar çmimin e trajnerit më të mirë të vitit bashk me Pep Guardiolën dhe Vicente del Bosquen, por portugezi thotë se ai nuk ka kohë të mendojë për çmimin.

“Unë nuk kam kohë të mendoj për këtë. Guardiola ka kohë pasi ai është duke pushuar. Njëjtë është edhe për Del Bosquen, i cili nuk ka ndeshje në tri muajt e ardhshëm”, ka potencuar Mourinho.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *