Home / Sport / Napoli demolon Pescaran për të mbajtur hapin

Napoli demolon Pescaran për të mbajtur hapin

Me rezultat 5-1, Napoli e ka mposhtur Pescaran në ndeshjen e zhvilluar të dielën në Stadio San Paolo.

Gokhan Inler (9’) dhe Marek Hamsik (15’) krijuan epërsi të dyfishtë, para se Birkir Bjarnason ta shënonte golin e nderit për mysafirët (18’).

Në pjesën e dytë u përkeqësuan gjërat për Pescaran, pasi Antonio Bocchetti u përjashtua me karton të kuq, ndërsa për vendasit u akordua penalti. Edinson Cavani ishte i saktë nga pika e bardhë (58’).

Në vazhdim, edhe Cavani (63’) edhe Inler (78’) shënuan edhe nga një herë.

Napoli mban pozitën e dytë në tabelë me dy pikë më pak se lideri Juventus.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *