Home / Sport / Napredoku-Metalurgu të dielën

Napredoku-Metalurgu të dielën

Ndeshja u shty për shkak të trenit të mbuluar me borës, mirëpo sipas rregullores për gara kjo ndeshje duhej të zhvillohej brenda 24 orë.

Komesari për gara pranë FFM-së, ka sjellë vendim që ndeshja e shtyrë e javës së 18-të, mes Napredokut dhe Metalurgut të zhvillohet të dielën në Kërçovë. Ndeshja u shty për shkak të trenit të mbuluar me borës, mirëpo sipas rregullores për gara kjo ndeshje duhej të zhvillohej brenda 24 orë. Mirëpo pasi Napredoku ka dhënë katër futbollist në përfaqësuesen e Maqedonisë për ndeshjen me Poloninë, ndeshja Napredoku-Metalurgu do të zhvillohet, për disa ditë më vonë, gjegjësisht të dielën e ardhshme.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *