Home / Lajme / Maqedoni / Natën e Vitit të Ri mot i kthjellët dhe i ftohtë

Natën e Vitit të Ri mot i kthjellët dhe i ftohtë

31 dhjetor-Gjatë Natës së Vitit të Ri pritet ndryshimi i motit do të jetë stabil dhe i ngrohtë. Gjatë ditës do të jetë mot me diell dhe me mjegull deri në vranësira mesatare dhe me erë të lehtë me drejtim jugor.

Moti do të jetë me dielll dhe me vranësira të vogla mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët me drejtime të ndryshme.

Temperatura do të lëvizë prej gjashtë deri në 12 gradë.

Në Shkup do të jetë mot me diell me vranësira mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët nga drejtime të ndryshme.Temperatura do të arrijë deri në tetë gradë Celsius.

Gjatë Natës së Vitit të Ri pritet ndryshimi i motit do të jetë stabil dhe i ngrohtë. Gjatë ditës do të jetë mot me diell dhe me mjegull deri në vranësira mesatare dhe me erë të lehtë me drejtim jugor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus gjashtë deri në zero, ndërsa ajo ditore prej gjashtë deri në 11 gradë celsiuz.

Në Shkup dhe në rrethinë mot i ngjashëm, paradite me mjegull , ndërsa gjatë ditës me diell dhe me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të lëshohet deri në minus pesë, ndërsa ajo ditore do të ngrihet deri në tetë gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *