Home / Lajme / Maqedoni / Opozita në Kuvend këndon këngën “populli maqedonas”

Opozita në Kuvend këndon këngën “populli maqedonas”

Opozita e në Maqedoni ka bllokuar punën e komisionit për drejtësi në Kuvendin e Maqedonisë, pasi sipas Igor Ivanovskit kjo qeveri s’ka të ndalur nga hajdutllëku.

Shkup, 22 dhjetor – “Puna e këtij komisioni është pa asnjë vlerë dhe nuk do të vazhdojë me punë”, tha Ivanovski.

Opozita brohoriste hajdutë, vjedhës duke adresuar drejt qeverisë së kryeministrit Gruevski.

Në komision gjithashtu opozita ka kënduar këngën “Populli maqedonas”.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *