Home / Sport / Palazzi, -1 pikë Napolit e 100 mijë euro gjobë

Palazzi, -1 pikë Napolit e 100 mijë euro gjobë

Një pikë penalizim për Napolin dhe gjobë prej gati 100 mijë euro, 45 mijë për mungesën e denoncimit nga Cannavaro, po aq sa për atë të Grava-s, si dhe 10 mijë për kundërshtimin për të ndaluar bastin e Gianello-s.

Nga 9 muaj skualifikim për Cannavaro dhe Grava, ndërsa 3 vite e 3 muaj për Gianello. Këto janë kërkesat e prokurorit federal, Palazzi, në lidhje me procesin e bastvënies së jashtëligjshme të Napolit, sa i përket ndeshjes së trukuar Sampdoria-Napoli të 16 majit 2010.

Palazzi ka kërkuar gjithashtu heqjen e 2 pikëve dhe 10 mijë euro gjobë për Portogruaro, 1 pikë për Crotone, 5 mijë euro për Spal 1907.

Dështojnë përpjekjet për ndërmjetësim
Ish-portieri i tretë i Napolit, Matteo Gianello, i kishte kërkuar Komisionit të Disiplinës të negocionte ndëshkimin prej 16 muajsh, por kërkesa e tij u refuzua për shkak se “kërkesa nuk mund të merret parasysh, për sa kohë që nuk gjenden elementë bashkëpunues, të tilla që të çojnë në aplikimin e nenit 24”.

Është refuzuar gjithashtu edhe tentativa për negociimin ekonomik të Napolit. Disiplina ka pranuar të gjitha kërkesat e tjera të bëra nga Dario Passoni (4 muaj skualifikim), Federico Cossato (9 muaj ndalesë), Gianfranco Parlato (2 muaj), Albinoleffe (5 mijë euro gjobë) dhe Avesa (100 euro gjobë).

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *