Home / Sport / Shevchenko të kthehet te Chelsea si trajner?

Shevchenko të kthehet te Chelsea si trajner?

Andriy Shevchenko përflitet se mund të rikthehet te Chelsea, por jo si lojtar.

Daily Mail shkruan se ukrainasi i pensionuar së fundi ka kaluar një kohë të konsiderueshme në bazën stërvitore të klubit në Cobham pasi punon në drejtim të kualifikimit si trajner.

Dhe pronari Roman Abramovich ka biseduar me 36-vjeçarin për një rol në stafin teknik në Stamford Bridge. Rusi është shumë i afërt me Shevchenkon dhe pagoi 31 milionë funte kur e transferoi atë në vitin 2006.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *