Home / Lajme / Maqedoni / Sigurimi tenton të largon gazetarët prej Kuvendit

Sigurimi tenton të largon gazetarët prej Kuvendit

Sigurimi i Kuvendit tentoi t’i largoj gazetarët prej galerisë, vendi prej ku gazetarët çdoherë ndjekin punën e Kuvendit.

Opozita reagoi menjëherë kundër largimit të gazetarëve dhe sipas tyre qeveria me forcë tenton të sjell buxhetin, pa praninë e medieve.
Presidenti i ZNM, Naser Selmani, reagoi deri te shefi i kabinetit, te presidenti i Kuvendit, Veljanoski, për të mos larguar gazetarët sepse ata vetëm kryejnë detyrën e tyre profesionale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *