Home / Lajme / Maqedoni / TNB: Maqedonia do ta jetë e bllokuar

TNB: Maqedonia do ta jetë e bllokuar

Në bazë të informacioneve të plasura në Televizioni Nacional i Bullgarisë (TNB), pritet që Bullgaria së bashku me Greqinë, Francën por edhe Gjermaninë, ta bllokojnë Maqedoninë në rrugën e sajë euro-atlantike, respektivisht marrjen e datës për fillimin e bisedimeve në BE.

Ndërsa sipas TNB-së, Austria, Hungaria, Britania e Madhe por edhe 11 shtete janë dakorduar që Maqedonia ti fillojë bisedimet dhe paralelisht ta zgjidh çështjen e emrit.

-Autoritetet bullgare kanë për qëllim ta bllokojnë procedurën për shkak të fushatës antibullgare në Maqedoni, njofton TNB-ja.

Gjithashtu lexo

Themeluesi dhe milioneri i Lëvizjes Besa në konventën e PDSH-së

Themeluesi, ideologu dhe milioneri i Lëvizjes BESA: Adnan Ismaili ( pronar i Logos-A dhe Tv …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *