Home / Lajme / Botë / Aksident ajror në Kazakistan, 20 të vdekur

Aksident ajror në Kazakistan, 20 të vdekur

Anëtarë ekuipazhi dhe 20 pasagjerë kanë humbur jetën nga rrëzimi i një aeroplani afër qytetit më të madh të Kazakistanit, Almati.

Bëhet e ditur se menjëherë kanë nisur hetimet për incidentin.

Aeroplani Challenger-200, i operuar nga kompania SCAT, po fluturonte nga qyteti Kokshetau drejt Almatit, raportojnë mediat.

Ekipet e shpëtimit ndodhen ende në vendngjarje, ndërsa shkaqet e rrëzimit nuk janë ende të qarta.

Gjithashtu lexo

Trump kërkon ndaljen e ndihmës financiare për Serbinë, ‘shpëton’ Kosova

Administrata e presidentit amerikan, Donald Trump po bënë përpjekje që të reduktojë në mënyrë drastike …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *