Home / Sport / Ashley Cole rinovon kontratën

Ashley Cole rinovon kontratën

Mbrojtësi i krahut të majtë i Chelseat, Ashley Cole, është pajtuar që të rinovojë kontratën e tij me klubin londinez.

Mbrojtësi është besuar se do të largohej nga Stamford Bridge me Real Madridin dhe PSG-në që ishin favoritë për të. Sidoqoftë, ai ka vendosur të rinovojë kontratën edhe për një vit.

“Unë jam i kënaqur që do të luaj sezonin e tetë për Chelsean. Unë kam kujtime të mrekullueshme këtu dhe kënaqem në secilën stërvitje. Kam qenë në gjendje t’i realizoj ëndrrat e mia me këtë klub dhe kam dëshirë që të fitojmë edhe më shumë”, ka thënë Cole.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *