Home / Sport / Barca interesohet për De Gean

Barca interesohet për De Gean

Barcelona është duke bërë plane të gjejë zëvendësim për portierin aktual Victor Valdes.

AS shkruan se derisa Valdes edhe agjenti i tij që po i shtyjnë negociatat rreth kontratës së re, drejtuesit e klubit e dinë se ato do të bëhen më të vështira.

Në përgatitje, drejtori sportiv i Barcelonës, Andoni Zubizarretta, është duke bërë një listë të blerjeve të mundshme, ku i pari është David De Gea i Manchester United.

Në listë janë edhe Vincente Guaita (Valencia), Marc Ter Stegen (Borussia Moenchengladbach) dhe Maarten Stekelenburg (Roma).

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *