Home / Sport / Benitez shpreson të drejtojë Realin?

Benitez shpreson të drejtojë Realin?

Menaxheri i Chelseat, Rafa Benitez, pret ofertë nga Real Madridi në fund të sezonit.

Telegraph-i britanik shkruan se spanjolli ka filluar t’i humbë shpresat për një vazhdim të kontratës me Chelsean, pasi skuadra e tij së fundi pësoi edhe disfatën e dytë në shtëpi, kësaj here nga Swansea në kuadër të Kupës.

Derisa ende nuk ka pasur kontakte të drejtpërdrejta nga Real Madridi, Benitez është inkurajuar nga burime të palës së tretë të besojë se ai do të jetë në planet e presidentit Florentino Perez gjatë verës nëse, siç pritet, Jose Mourinhos i tregohet dera e daljes.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *