Home / Lajme / Maqedoni / Benzinat dhe dizeli shtrenjtohen nga dy denarë

Benzinat dhe dizeli shtrenjtohen nga dy denarë

14 janar-Çmimi i ri i EUROSUPER-it BS -95 do të jetë 82, nëdërsa EUROSUPER-BS-98 do të jetë 83,5 denarë për litër.

Eurodiseli do të shitet për 72,00 denarë për litër.

Çmimet e benzinave dhe të dizelit prej sonte në mesnatë rriten nga një deri në dy denarë, vendosi sot Komisioni Rregullator Energjitik.

Çmimi i ri i EUROSUPER-it BS -95 do të jetë 82, nëdërsa EUROSUPER-BS-98 do të jetë 83,5 denarë për litër.

Eurodiseli do të shitet për 72,00 denarë për litër.

Rritje ka edhe në çmimin me pakicë të vajit ekstra të lehtë për amviseri për 0,50 denarë. Kjo tani do të kushtojë 60,50 denarë për litër. Rritje do të ketë edhe çmimi i mazutit për 2,172 den/kg.

Rritja vjen si pasojë e rritjes së çmimit mestar të naftës së papërpunuar në tregun botëror dhe të kursit më të lartë të denarit në krahasim me dollarin në periudhën e 14 ditëve të kaluara.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *