Home / Lajme / Rajon / Berisha: Në referendum për tre ligje

Berisha: Në referendum për tre ligje

Edhe në mbledhjen e grupit kuvendor demokrat, Berisha deklaroi se tashmë duket qartë se Rama po përgatit skenarin e zgjedhjeve të vitit 2009, ndërkohë Kryeministri sqaroi se Kushtetuta përcakton mekanizma të qarta dhe zhvillimi i një referendumi në këtë situatë është tërësisht shprehje e demokracisë direkte.

“Bllokimi i ligjeve është bërë tërësisht për qëllime personale. Rama ka si qëllim që të dëmtojë procesin e marrjes së statusit kandidat”, u shpreh Berisha.

Shefi i Qeverisë tha përpara deputetëve demokratë se zgjedhjet do të jene të standardeve ndërkombëtare dhe se Shqipërinë nuk mund ta marrë peng askush.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *