Home / Lajme / Maqedoni / Buçkovski mohon se do të formojë parti politike

Buçkovski mohon se do të formojë parti politike

Informatat se Buçkovski planifikon të formojë politike janë spekulime, pasi i ka hedhur poshtë vetë Buçkovski.

Në pyetjen nëse është e vërtetë se ai planifikon të formojë parti politike dhe ta promovojë atë pas Kongresit të LSDM-së në maj, ai për Netpress ka thënë se informacionet e tilla janë të pavërteta.

Ditë më parë mediat maqedonase kishin shkruar se Vllado Buçkovski, ish kryeministër i Maqedonisë dhe kryetar i LSDM-së, pas përjashtimit që ia kishte bërë partia amë, aktualisht në krye me Crvenkovskin, mund të formojë parti te veten politike.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *