Home / Lajme / Botë / Çavez do të ndërrojë jetë deri në prill, në Lindjen e Afërt lufët e re, konfirmon orakulli meksikan

Çavez do të ndërrojë jetë deri në prill, në Lindjen e Afërt lufët e re, konfirmon orakulli meksikan

5 janar-Para gazetarëve 72 vjeçare profet i paralajmëroi ngjarjet më të rëndësishme në vitin e ardhshëm. Ai thekso se meksika do të jetë parajsë për investitorët edhe përkundër asaj që shumë persona do të humbin jetën në konfliket midis narko-kartelëve.

Një vit i vështirë për presidentin amerikan Barak Obama, një luftë e re në Lindjen e Afërt dhe kaos në Venezuelë, janë vetëm një pjesë e profecive të orakullit të madh meksikan Antonio Vaskes.

Para gazetarëve 72 vjeçare profet i paralajmëroi ngjarjet më të rëndësishme në vitin e ardhshëm. Ai thekso se meksika do të jetë parajsë për investitorët edhe përkundër asaj që shumë persona do të humbin jetën në konfliket midis narko-kartelëve.

I pyetur për Çavesin, profet meksikan dekaroi se do të arrijë që të japë betimin për mandatin e ri presidencial por në prill do të vdesë.

Vaskes shtoi se aksidenti ajror më 8 dhjetor në të cilin humbi jetën këngëtarja Xheni Riveira, është arsye e shpërthimit të një bombe.

Megjithatë në të kaluarën Vaskes bëri edhe disa gabime në orakullin e tij. Ai parashikoi se Fidel Kastro do të vdesë në vitin 2008, se Gjermania do ta fitojë Mundialin në vitn 2006 dhe se Obama do t’i humbë zgjedhjet e dyta presidenciale kundrejt Mit Romnit. Por Vaskes parashikoi edhe se në fund të vitit 2012 nuk do të ketë apokalips

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *