Home / Sport / Chelsea pranë eliminimit

Chelsea pranë eliminimit

Chelesa ka pësuar humbje nga Swansea në ndeshjen e parë në kuadër të Capital One Cup të zhvilluar në Stamford Bridge dhe atë me rezultat 2-0.

Blutë në këtë takim u paraqitën me formacionin më të fortë të mundshëm, ndërsa kjo nuk ndikoi në rezultat, pasi mysafirët ishin tejet në nivel.

Michu në minutën e 39-të shënoi për 1-0 dhe epërsinë e parë të mysafirëve.

Golin e fitores për 2-0 e shënoi Graham në minutën e fundit të takimit.

Ndeshja kthyese që zhvillohet te Swansea do të vendosë ekipin që kualifikohet në finale të Capital One Cup.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *