Home / Sport / Del Piero, për herë të parë 4 gola në një ndeshje

Del Piero, për herë të parë 4 gola në një ndeshje

Ish-kapiteni i Juventusit ka udhëhequr skuadrën e tij drejt një suksesi bindës 7-1 ndaj Uellington, duke gjetur 4 herë rrugën e rrjetës dhe duke dhënë një pasim për gol.

Alesandro Del Piero nuk kishte shënuar kurrë më parë 4 gola në një ndeshje zyrtare, por ka arritur ta thyejë këtë tabu falë paraqitjes së fundit me Sidenin. Ish-kapiteni i Juventusit ka udhëhequr skuadrën e tij drejt një suksesi bindës 7-1 ndaj Uellington, duke gjetur 4 herë rrugën e rrjetës dhe duke dhënë një pasim për gol. Në këtë mënyrë, Sidnei i është kthyer përsëri luftës për të marrë pjesë në playoff, ai që është objektivi i këtij sezoni për ekipin australian.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *