Home / Sport / Ersen Sali shkon te Renova

Ersen Sali shkon te Renova

Ersen Sali do të jetë sulmues i ri i Renovës në vazhdim të kampionatit.

Sulmues Sali nënshkroi kontratë njëvjeçare me Renovën, pasi 6 muajt e fundit ishte pjesë e Horizont Turnovës.

Lajmin për Televizionin Koha e konfirmoi drejtori sportiv Lirim Saiti, I cili theksoi se Renova në vazhdim të kampionatit do të kërkojë fitore në çdo përballje. Ersen Sali më parë ishte pjesë e Slloga Jugomagnatit, Bashkimit, Milanos, Shkëndijës, ndërsa një kohë të shkurtër ishte pjesë e skuadrës molldave Daçia, para se të rikthehet sërisht në kampionatin vendor.

Për Renovën, Ersen Sali është përforcimi i katërt në merkato, pas angazhimit të Burim Sadikut, Mensur Idrizit dhe Visar Musliut.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *