Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski nesër takon Thaçin

Gruevski nesër takon Thaçin

Kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski nesër pritet të realizoj një takim kokë më kokë me liderin e PDSH-së, Menduh Thaçi.

Sipas burimeve të gazetës “Dnevnik”, takimi mes Gruevskit dhe Thaçit do të mbahet në Qeverinë e Maqedonisë dhe i njëjti është iniciuar nga vetë kryeministri.

Mësohet se, dy ish – partnerët qeveritar në takim do të bisedojnë për krizën politike, zgjedhjet ardhshme lokale si dhe procesin eurointegrues të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *