Home / Lajme / Rajon / Homazhe pa lapidar

Homazhe pa lapidar

Preshevë, 20 Janar – Familjarët e dëshmorëve dhe ish luftëtarëve të UÇPMB-së sot kanë bërë homazhe në vendin ku deri sot në mëngjes ishte i vendosur lapidari i dëshmorëve.

Aty ku ishte i vendosur lapidari i dëshmorëve në orën 10:30 minuta bërën homazhe një delegacion i familjarëve dhe ish luftëtarëve të UÇPMB-së, para godinës së komunës së Preshevës, raporton Titulli.

Ky delegacion si dhe disa nga liderët politikë kanë arritur në ndërtesën e administratës pas situatës së krijuar me heqjen e lapidarit.

Në qendrën e Preshevës është grumbulluar një numër i vogël i qytetarëve të cilët shprehen të mllefosur me heqjen e lapidarit nga ana e xhandarmërisë së Serbisë.

Gjithashtu lexo

“Balena Blu” shënon një tjetër viktimë, adoleshenti vret veten me qese plastike

Loja “Balena Blu” vazhdon që t’i marrë jetën adoleshentëve. Një 14 vjeçar indian dyshohet se …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *