Home / Sport / Ibra: Messi tepër i shkurtë, CR7 është pas 10 më të mirëve

Ibra: Messi tepër i shkurtë, CR7 është pas 10 më të mirëve

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Zlatan Ibrahimovic, ka zgjedhur stilin e tij për të komentuar rreth dy futbollistëve që konsiderohen më të mirët në botë, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

“Messi mund të ketë katër Topa të Artë, por nuk mund të blejë çokollatë në automat”.

“Cristiano Ronaldo është një spektator i privilegjuar, i cili vetëm shikon se si Messi i grumbullon të gjitha çmimet”.

“Ai (Ronaldo) nuk meriton të jetë në mesin e tre futbollistëve më të mirë në botë, ekzistojnë se paku dhjetë të tjerë më të mirë se ai”, ka thënë suedezi për portalin argjentinas Canchallena.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *