Home / Sport / Juventusi transferon Anelkan?

Juventusi transferon Anelkan?

Juventusi besohet se ka arritur marrëveshje me Shanghai Shenhuan për transferimin e sulmuesit, Nicolas Anelka.

Zonja e Vjetër ka qenë që një kohë të gjatë në kërkim të një sulmuesi klasi botëror dhe pas transferimit të Llorentes, cili do të luajë vetëm nga sezoni i ardhshëm, është Anelka ai që sipas Goal do të luajë për Juven deri në fund të sezonit.

Juventusi ka qenë i interesuar edhe për Didier Drogban, por si duket ka vendosur që ta angazhojë një prej futbollistin që ka ndërruar më së shumti klube.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *