Home / Sport / Karanka mirëpret arritjen e Diego Lopez

Karanka mirëpret arritjen e Diego Lopez

Numri dy i Real Madridit, Aitor Karanka, thotë se ai është i kënaqur me transferimin e Diego Lopez.

Ish-portieri i Sevillas është rikthyer te klubi i tij i vjetër javën e kaluar, pasi madrilenët humbën për disa muaj portierin e parë dhe kapitenin e skuadrës, Iker Casillas, për shkak të një lëndimi.

“Situata të ndryshme vijnë së bashku. Ai e njeh stadiumin, ka qenë këtu më herët, dhe ne e njohim atë personalisht dhe si portier”.

“Ai mund të luajë në të gjitha garat. Si të gjithë lojtarët, ai është këtu për të kontribuar, për të luajtur në momente vendimtare të sezonit”, ka thënë Karanka.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *