Home / Sport / Lotito në Gjermani për Granit Xhakën

Lotito në Gjermani për Granit Xhakën

Presidenti i skuadrës italiane, Lazio, ka udhëtuar për në Gjermani për t’u takuar me krerët e skuadrës gjermane, Borussia Moenchengladbach për të parë mundësinë e transferimit të mesfushorit kosovar, Granit Xhaka.

“Lotito ka shkelur tokën e Gjermanisë për të parë mundësinë e transferimit të Granit Xhakës që është kërkesë e vetë trajnerit të Lazios”.

“Ai është një talent dhe mund të përshtatet mjaft mirë te Lazio, që është në kërkim të një mesfushori me tipare si të Xhakës”, njoftoi e përditshmja Ilmessaggero.

Reprezentuesi i Zvicrës me Moenchengladbachun ka kontratë deri në vitin 2017.

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *