Home / Sport / Luan Krasniqi rikthehet në ring në duel bamirësie

Luan Krasniqi rikthehet në ring në duel bamirësie

Krasniqi dhe Huck janë të dy të angazhuar në projekte sociale, ndërsa duan që me këtë përballje të shtyjnë këto projekte përpara.

Boksieri më i famshëm shqiptar, Luan Krasniqi, do të rikthehet në ring këtë vit, ku do të ndeshet me ish-taibokserin gjerman Uwe Hueck, në një duel humanitar në Shtutgart, shkruante dje gazeta “Pforzheimer Zeitung”.

Krasniqi dhe Huck janë të dy të angazhuar në projekte sociale, ndërsa duan që me këtë përballje të shtyjnë këto projekte përpara.Të gjitha të hyrat e duelit do t’i dedikohen SOS-Kindedoerf, që mbështetet nga Luan Krasniqi dhe për qendrën për arsim në Pforzheim, që ka shumë rëndësi për Hueckun.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *