Home / Sport / Manchester City fiton te Stoke

Manchester City fiton te Stoke

Manchester City është kualifikuar në 1/8-ën e finales së FA Cup, pas fitores me rezultat 1-0 ndaj Stoke Cityt në Britannia Stadium.

City ishte dominant gjata takimit, por Dzeko dhe Tevez nuk arritën të shënojnë shkaku i mbrojtjes tejet stabile të vendasve.

Në pjesën e dytë City intensifikoi sulmet dhe arriti të realizonte golin e fitores pas rezistencës së vendasve gjatë pjesës më të madhe të takimit.

Golin e vetem e shënoi Pablo Zabaleta (85’), pas asistimit të Edin Dzekos.

Kështu City e tejkaloi një pengesë mjaft serioze për t’u kualifikuar në rrethin tjetër të FA Cup, garë në të cilën ‘qytetarët’ janë seriozë.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *