Home / Sport / Mascherano: Messi do të bëhet legjendë

Mascherano: Messi do të bëhet legjendë

Mesfushori i Barcelonës, Javier Mascherano, beson se bashkëlojtari i tij, Lionel Messi, do të bëhet një prej legjendave të futbollit.

Messi e fitoi të hënën Topin e Artë për të katërtën herë radhazi, ndërsa ish-mesfushori i Liverpoolit ndjen se arritjet e bashkëlojtarit të tij do të hyjnë në librat e historisë.

“Messi do të bëhet legjendë. Ai është 25 vjecar dhe ai ka bërë gjëra që askush më parë në histori nuk ka mundur t’i bëjë”, është shprehur Mascherano.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *