Home / Lajme / Maqedoni / Milloshoski: Përpjekjet dhe vizitat e Fyles janë pozitive

Milloshoski: Përpjekjet dhe vizitat e Fyles janë pozitive

24 janar-“Kjo do të thotë se Komisioni Evropian dhe ai personalisht e venë vendin lartë në agjendën e tyre. Agjenda e KE-së edhe e shtetit tonë përputhen në atë vend ku kemi interes të përbashkët që sa më shpejtë të fillojnë negociatat për anëtarësim. Vizitat e tilla intenzive nga ana e komesariatit Fyle duhet të shikohen me sy pozitiv”, tha Milloshoski.

Ish ministri i Punëve të Jashtme dhe deputet aktual i VMRO-DPMNE-së Antonio Milloshoski sot theksoi se vlerësohet përpjekja e eurokomesariatit për zgjerim Shtefan Fyle dhe vizitat e tij të shpeshta në Republikën e Maqedonisë.

“Kjo do të thotë se Komisioni Evropian dhe ai personalisht e venë vendin lartë në agjendën e tyre. Agjenda e KE-së edhe e shtetit tonë përputhen në atë vend ku kemi interes të përbashkët që sa më shpejtë të fillojnë negociatat për anëtarësim. Vizitat e tilla intenzive nga ana e komesariatit Fyle duhet të shikohen me sy pozitiv”, tha Milloshoski.

Eurokomesariati për zgjerim Shtefan Fyle dje paparalajmëruar erdhi në Maqedoni dhe në këtë rast u takua me kryeministrin Nikolla Gruevski, presidentin Gjorgji Ivanov dhe me liderin e opozitës Branko Cërvenkovski

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *