Home / Sport / Monchengladbach nuk e shet Xhakën

Monchengladbach nuk e shet Xhakën

Kryesia e Borussia Monchengladbach e ka bërë të qartë se dëshiron ta ketë në ekip kosovarin Granit Xhaka, duke e refuzuar ofertën e fundit që erdhi nga Lazio.

“Xhaka nuk është problem për ne. Ai nuk është përshtatur siç është më së miri, por ne i dimë cilësitë e tij dhe ai së shpejti do t’i demonstrojë ato në fushë”, ka thënë drejtori sportiv i klubit, Max Eberl, për Bild.

Ende nuk dihet se sa ka qenë oferta e Lazios për të, por ajo as që është konsideruar nga bordi i klubit. Për Xhakën deri tani është interesuar edhe Manchester United, por nuk ka pasur ndonjë ofertë zyrtare.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *