Home / Sport / Neuer: Ende rrugë e gjatë për Bayernin

Neuer: Ende rrugë e gjatë për Bayernin

Portieri i Bayernit të Munichut, Manuel Neuer, thotë se klubi nuk mund të lejojë që të humbasë fokusin në pjesën e mbetur të sezonit pasi beson se ata ende nuk kanë fituar asgjë.

Problemi është se ne jemi vetëm në gjysmë të sezonit. Ne duhet të jemi shumë të qetë dhe gjithmonë të kujtojmë se kemi edhe një rrugë të gjatë para vetes”.

“Gjërat mund të ndryshojnë shpejt: Ju shpesh e humbisni ndeshjen fatkeqësisht, ashtu sikurse në humbjen ndaj Leverkusenit në vjeshtë. Por, ne duhet të jemi më të përqëndruar dhe të kujtojmë se nuk kemi fituar ende asgjë”, ka thënë Neuer.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *