Home / Lajme / Maqedoni / Nis projekti për vendosjen e përmendores së Nënë Terezës në sheshin e Shkupit

Nis projekti për vendosjen e përmendores së Nënë Terezës në sheshin e Shkupit

Shkup, 25 janar – Në sheshin “Maqedonia” në Shkup pasdite do të shënohet fillimi i realizimit të projektit për vendosjen e përmendores të Nënë Terezës.

Përmendorja do të jetë dhuratë nga kompania “Sahar India” e biznesmenit indian Subrata Roj, i cili prej dje është për vizitë në Maqedoni.

Do të jetë i ngritur në përkujtim dhe në nder të punës së humanistes shqitare nga Shkupi dhe nobelistet për paqe Nënë Tereza, e cila misionin e saj për ndihmë të të varfërve dhe të sëmurëve e kryente në Indi.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *